Заходи 2021-2022 н.р.

БЕЗ ДОКУМЕНТАЦІЇ НЕМАЄ ОРГАНІЗАЦІЇ

Сьогодні 03.06.2022 відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформація та соціум»,

яка всьоме проводить кафедра інформаційних систем управління. Співорганізатори конференції – кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» Кафедра СКІД Львівської політехніки, кафедра інформаційної та соціокультурної діяльності Західноукраїнського національного університету (Тернопіль)@кафедра інформаційної та соціокультурної діяльності ЗУНУ, Academia de studii economice din Moldova (Кишинів, Республіка Молдова), Асоціація документознавців України. Конференція запам’ятається тим, що їй випало  бути проведеною у скрутний час, коли страшна війна, розв’язана росією проти України, руйнує українські села, міста, підприємства. Географія учасників була широкою: свої доповіді представили 16 закладів вищої освіти з 10 міст.

Учасники вшанували пам’ять тих, хто загинув внаслідок вторгнення росії в Україну хвилиною мовчання.

Тематика доповідей була різнопланова, працювали за п’ятьма секціями:

1. Соціальні комунікації та інформаційно-документні системи.

2. Архівна та бібліотечна справа в інформаційному суспільстві.

3. Прикладні аспекти використання інформаційних технологій і систем.

4. Лінгвістичні параметри інформації та соціуму.

5. Сучасні підходи до застосування інформаційних технологій  у період воєнних дій.

Дякуємо колегам за цікаві доповіді: Олексій Прігунов, Ольга Анісімова, Ольга Щербіна, Олександр Марковець, Тетяна Новальська, Ірина Шкіцька, Олена Шевченко, Ірина Передерій, Ірина Дорогая, Іон Негру, Людмила Чередник, Ольга Кущ, Тетяна Іванюха, Оксана Данильчук, Юрій Палеха, Вікторія Добровольська, Леся Ковальська, Ганна Охріменко, Галина Лукаш, Анастасія Сібрук, Василь Спрінсян, Валерія Василенко, Тетяна Білущак

9 листопада — День української писемності та мови. Юрій Андрухович представив назву диктанту «Слідом за пам’яттю» він і є його автором, й розпочав читати, темп був досить швидкий, але сам уривок дуже цікавий й ще раз нагадує нам про нашу чарівну природу. 

Щорічно кафедра інформаційних систем управління об’єднує викладачів та здобувачів вищої освіти для того, щоб разом з українцями писати радіодиктант. XXI диктант єдності проводили в онлайн форматі, за допомогою платформи Microsoft Teams де усі змогли обговорити написаний диктант.

Завершили цікавою вікториною «З історії і правопису української мови» між курсами. Питання були пов’язані безпосередньо з нашою спеціальністю, а саме документознавством, також й інші категорії які стосувались дня української мови, такі як: новий правопис, історія правопису, правописні новини та інше. За підсумками  вікторини: перше місце – II курс (2200 балів), друге місце – III курс (2000 балів), третє місце – I курс (700 балів).

Дякуємо усім, хто приєднався, чекаємо опублікований оригінал тексту, щоб звірити зі своїм написаним!

   Шановні здобувачі вищої освіти!

   Запрошуємо усіх святкувати разом День української писемності та мови 09.11.2021 року (у вівторок).

   О 09:45 год. підключайтесь на дистанційну платформу Microsoft Teams команда «21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності…», будемо писати 21-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, перевіримо свої знання на мовній вікторині між групами.

Усім бажаємо успіхів!!!

   Острог – невеличке містечко з тисячолітньою історією. Колись це місто входило в п’ятірку найбільших в Україні. Саме воно у середині XVI століття було центром розвитку й зміцнення української культури. Такої слави місто набуло завдяки діяльності князя Василя-Костянтина Острозького. Його зусиллями у 1576 році було засновано Острозьку слов’яно-греко-латинську академію – перший вищий навчальний заклад усієї Східної Європи. Костянтин Острозький, неначе король, мав право завіряти документи печаткою на червоному воску.

  До цієї подорожі ми, звичайно, знали і про історичну важливість міста, про те, що саме тут видано перший український підручник – «Буквар», знамениту «Острозьку Біблію» та інші першодруки. Але як було цікаво відчути і побачити цю історію в реальності!

   З 1994 року Острозька академія розміщується у будівлях колишнього монастиря капуцинів, зведених у другій половині 18 століття. У будівлі розміщувалося Жіноче училище імені графа Д. Блудова, потім там був відновлений храм, а в період радянської влади святе місце було перетворене на спортзал. Побували ми і в магічних підвалах академії. Захопливу екскурсію старомонастирським корпусом нам провела студентка-культуролог. З усмішкою вона розповіла про студентські повір’я, за якими студенту для успішного складання сесії треба піти в крипти і там повчитися, і обов’язково, щоб його закрили там на цілу ніч. Або можна просто потерти носа пам’ятнику першого спудея.

   Легенди органічно увійшли у всі жанри давнього українського письменства, іконопис і малярство. Одна з них – про ікону Ісуса Христа храма преподобного Федора Острозького. Після реставрації на ній з’явилося більш давнє зображення святого Стефана, який закриває уста своєму Вчителю. Як наклалося зображення руки святого Стефана на пізніше по ньому намальовані уста Христа, – поза людським розумінням. Але коли червоноармійці вправлялися по ній стріляти, жодна куля не влучила в руку Стефана та обличчя Ісуса, а на полотні 50 дірок від куль!

   Дуже вразив нас новий корпус НА «Острозька академія», побудований за принципами Універсального Дизайну. У ньому розміщена кафедра інформаційно-документних комунікацій Навчально-наукового інституту міжнародних відносин та національної безпеки, яка готує студентів нашої спеціальності – 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа". Світлий, просторий корпус, прозорі скляні двері аудиторій, вежа висотою 41 метр – найвища точка в Острозі, – усе це теж було дуже цікаво подивитися.  

   В Острозькій академії відбулась лекція про історію та сучасність інформаційної культури у документних ресурсах

   20 жовтня 2021 року в новоакадемічному корпусі Острозької академії відбулася бінарна лекція з інтерактивним заняттям для здобувачів спеціальності 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Національного університету “Острозька академія та Донецького національного університету імені Василя Стуса. Тема: “Інформаційна культура та документні ресурси: історія та сучасність”. Захід відбувся з нагоди святкування 445-річчя вищої освіти в України та Острозької академії. 

   Перша частина заняття була присвячена історії становлення та розвитку інформаційної культури в Острозькій академії ХVI ст. крізь призму документознавчної науки. Лектором була Ганна Валеріївна Охріменко, завідувачка кафедри інформаційно-документних комунікацій.

   Також, під час доповіді колеги обговорили 3 важливих складових, які дозволяють формувати інформаційну культуру як системне утворення для майбутнього фахівця інформаційно-документної діяльності:

   Наступна частина заняття була зорганізована представниками Донецького національного університету імені Василя Стуса. До Острозької академії завітало 15 здобувачів освіти за спеціальністю “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” та 2 керівники групи: Анісімова Ольга Миколаївна, завідувачка кафедри інформаційних систем управління та Лукаш Галина Павлівна, професорка кафедри інформаційних систем управління. 

  Для заняття використали формат відомого телешоу “Хто зверху”, яку адаптували під інтерактивну гру для студентів. Усі охочі випробували себе на знання базових принципів інформаційної культури та розумінні діловодних процесів. Гра складалася із 6 раундів, де брали участь команди двох університетів (1 команда від університету).

   19 жовтня 2021 року відбувся ІІ етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

     За підсумки ІІ етапу ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка здобувачка вищої освіти 1 курсу СО "Бакалавр" спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" - СЛОБОДЯНЮК Ангеліна зайняла II місце.

  А також на конкурсі кафедру інформаційних систем управління представляли: Баранова І.С., Боровська Г.А., Кляшторна В.П., Галайко А.В., Галашко П.С., Погоріла Ю.В.

 Пишаємося нашими студентами, які гідно представляли нашу кафедру і спеціальність!


   Ми продовжуємо розповідати про нашу зустріч з першокурсниками.   Другий курс, ще зовсім нещодавно прийшли до нас навчатись, і розуміють, як важлива підтримка від старших курсів. Тому, здобувачі вищої освіти другого курсу СО "Бакалавр" підготували для усіх розважальну гру, створили презентацію з завданнями, де ми подорожували бібліотеками світу, а завершивши, усі отримали маленькі призи.   Захоплюємось креативністю й професійними навичками, при створенні презентації, нашими другокурсниками.

  Трішки детальніше про знайомство з першим курсом

  Для того щоб ми краще познайомились з кожним, студенти завчасно підготували факти, один з яких був правдою, а інші два неправдою. Команди були поділені на курси з першого по четвертий, а також окремою командою були викладачі. Найкраще ж справились з завданням, і з дванадцяти студентів вгадали 6 правильних фактів - 4 курс.

Далі більше...

   18 жовтня 2021 року для нашої кафедри відбулась дуже приємна подія - знайомство з першим курсом.    Зустріч була дуже легкою,інформаційною, насиченою, веселою з дружелюбною атмосферою.  На першому курсі спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" такі різні студенти але об`єднані однією метою - НАВЧАТИСЬ.    Обіцяємо, ваше навчання буде яскраве, різноманітне і пізнавальне.
    12.10.2021 року для 3 курсу СО "Бакалавр" спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" (Б19_д/029) куратором групи Лукаш Галиною Павлівною було проведено кураторську годину щодо роз’яснення основних положень Закону України «Про основи національного спротиву". В ході лекції було з’ясовано відповіді на основні питання, що виникають після ухвалення цього Закону, а саме: У чому актуальність Закону? Якими є ключові положення Закону? Хто здійснює керівництво національним спротивом? Чи є участь у теробороні обов’язковою для всіх громадян? Чи дозволяє Закон зберігання зброї вдома та її носіння? 
   11.10.2021 року тьютором групи Б21_д/029 Василенко Валерією Юріївною була проведена кураторська година щодо роз’яснення основних положень Закону України «Про основи національного спротиву», зокрема:

- окреслено актуальність Закону;

- представлені ключові положення Закону (хто може брати участь у теробороні; умови застосування, збереження зброї, бойової техніки та інших спецзасобів);

- визначено осіб, якими здійснюється керівництво національним спротивом.

   Ось і завершилась науково-дослідна практична підготовка для 2 курсу СО "Магістр" спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа", яка тривала 4 тижні (з 13.09.2021 по 09.10.2021 року).   Практична підготовка дала можливість систематизувати та закріпити здобуті під час навчання знання, набути уміння та навички самостійного розв’язання виробничих, організаційних завдань з урахуванням вимог роботодавців, ознайомитись із сучасними методами і формами організації праці, зібрати й аналітично опрацювати відповідний фактичний матеріал, що дозволило глибше розкрити тему кваліфікаційної магістерської роботи. Важливе місце посідала робота з документами та інформаційними системами. 

   В роботі зі студентською молоддю вивчаємо новітні положення законодавства України з питань оборони та захисту держави.

   Професор кафедри інформаційних систем управління Л.А. Ковальська, в рамках виховної роботи з питань патріотичного виховання, 8 жовтня 2021 року провела бесіду зі здобувачами вищої освіти 1 курсу СО "Магістр" щодо роз’яснення основних положень Закону України «Про основи національного спротиву». 

    Під час бесіди було розглянуто основні положення Закону України та опрацьовано ключові питання реалізації цього нормативного акту: У чому актуальність Закону? Якими є ключові положення Закону? Хто здійснює керівництво національним спротивом? Чи є участь у теробороні обов’язковою для всіх громадян? Чи дозволяє Закон зберігання зброї вдома та її носіння?

06 жовтня 2021 року доцентом кафедри інформаційних систем управління О.С. Щербіною разом зі здобувачами вищої освіти 2 курсу спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" було проведено кураторську годину щодо роз’яснення основних положень Закону України «Про основи національного спротиву». В ході лекції було з’ясовано відповіді на основні питання, що виникають після ухвалення цього Закону, а саме: У чому актуальність Закону? Якими є ключові положення Закону? Хто здійснює керівництво національним спротивом? Чи є участь у теробороні обов’язковою для всіх громадян? Чи дозволяє Закон зберігання зброї вдома та її носіння? 
   05 жовтня 2021 року у групі Б18_д/029 спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" (куратор Т.М. Яворська) було проведено кураторську годину щодо роз’яснення основних положень Закону України «Про основи національного спротиву". 

   Поєднувати приємне з корисним - це про освітній туризм. Поїздка, під час якої можна вдосконалити вже набуті знання, підвищити професійні навички, знайти для себе нові перспективи. Отже, на запрошення Генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки здобувачі вищої освіти 3 і 4 курсів СО "Бакалавр" спеціальності ІБАС разом із старшим викладачем кафедри інформаційних систем управління Яворською Т. М. 28 вересня 2021 року відвідали Одеську національну наукову бібліотеку, яка є однією із найбільших і найстаріших книгозбірень м. Одеси. Під час освітнього туру студенти мали можливість познайомитися із унікальним понад п`ятимільйонним документним фондом, що формувався упродовж 190 років і є складовою культурного надбання нашої держави. Особливу історико-культурну цінність становлять книжкові пам'ятки: рукописи, стародруки, серед яких Острозька Біблія Івана Федорова 1581 року видання. Також побували в Одеській обласній універсальний науковій бібліотеці ім. М. Грушевського, яка поєднує бібліотечні традиції та після реконструкції стала абсолютно новим, сучасним інтелектуальним простором для користувачів. Щиро вдячні одеситам за теплий прийом, професійне спілкування, цікаві і змістовні розповіді бібліотечних фахівців. Переконані, що такі заходи мають безліч переваг і дають потужний поштовх інтелектуальному та професійному розвитку для майбутніх фахівців.

     Вивчаємо зі студентами спеціальності "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" спеціалізовані документи, створені відомим лікарем М.І.Пироговим. Специфіка документів зумовлена діяльністю відомого хірурга, а документовані досягнення в галузі медицини можна побачити сьогодні у фонді  музею - садиби М.І. Пирогова у Вінниці. Здобувачі вищої освіти разом з професором кафедри інформаційних систем управління ДонНУ імені Василя Стуса Л.А. Ковальською мали можливість ознайомитися зі специфікою організації і документування діяльності вченого, побачити цінні документи, які зберігаються понад ста років, але не втратили своєї актуальності та інформативної цінності. Переконуємося, що навчання може бути цікавим, пізнавальним, наочним і різностороннім! 

   Здобувачі спеціальності "ІБАС" продовжують вивчати історію Вінниці.

  27 вересня 2021 р. студенти 2 і 3 курсів СО "Бакалавр" ознайомилися з однією із найстаріших будівель міста - храмом Пресвятої Діви Марії Ангельської; історією капуцинського ордену і помандрували його катакомбами.

    А цієї світлини (де темне фото) не лякайтеся, хоча ми самі настрашилися. Ми майже побачили монаха Шимона, чий дух нібито блукає цим підземеллям.

   Вивчаємо архівознавство в аудиторії та на практиці!

  Як організовується робота сучасної установи, які документи вона зберігає, які умови зберігання різних документів? Такі знання здобувачі вищої освіти отримують, як в процесі вивчення теоретичного матеріалу, так і в процесі ознайомлення з роботою установи.

   В межах вивчення дисципліни "Архівознавство" для здобувачів вищої освіти 2 курсу СО "Бакалавр" спеціальності "Інформаційна, бібіліотечна та архівна справа" 14 вересня 2021 року відбулося практичне заняття на базі Наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова.

   Директор Наукової бібліотеки ВНМУ Кравчук Неліна Миколаївна з особливим емоційним захопленням провела роботу зі здобувачами, намагаючись показати престижність та вагомість роботи випускників спеціальності. Здобувачі отримали інформацію про наповнення фонду, документообіг, зберігання рідкісних книг та рукописів. Робота відбулася в дружній атмосфері та тісній взаємодії. Щиро дякуємо Неліні Миколаївні та колективу працівників установи за роботу з нашими здобувачами вищої освіти.

   Чим живе сучасна університетська бібліотека? Які послуги та сервіси вона надає для студентів? Які технології впроваджує в роботу? На ці та інші питання мали змогу отримати відповіді здобувачі вищої освіти 3 курсу спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» під час практичного заняття з дисципліни «Бібліотекознавство» (ст. викладач к. пед. наук  Яворська Т. М.), яке відбулось 14 вересня 2021 року у Науковій бібліотеці Вінницького національного медичного університету.

   Дякуємо директору Наукової бібліотеки Кравчук Неліні Миколаївні за змістовну інформацію щодо основних напрямів роботи наукової бібліотеки, її структури, основних завдань відділів, специфіки фондів, стану автоматизації бібліотечних процесів. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!