Заходи 2023-2024 н.р

Запрошуємо взяти участь у 
ІХ Всеукраїнській науковій конференції
«Інформаційні технології і системи в документознавчій сфері»,  

що відбудеться 12 квітня 2024 року о 10:00
у змішаному форматі з використанням електронних засобів комунікацій, дистанційно в додатку Microsoft Teams на каналі «Офіційні заходи кафедри ІСУ ДонНУ імені Василя Стуса» за посиланням http://surl.li/rifce 

у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса  
Основні напрями роботи конференції (СЕКЦІЇ): 

 
УМОВИ УЧАСТІ У КОНФЕРЕНЦІЇ 

 

До участі у роботі конференції запрошуються науковці, аспіранти, здобувачі вищої освіти і всі зацікавлені особи.  

До 10 квітня 2024 року (обов’язково) надіслати на електронну адресу комітету – isu.donnu@gmail.com 

Тези доповіді (електронну версію із дотриманням зазначених вимог). Матеріали конференції друкуватимуться в авторській редакції.  

Наші контакти: 

Тренінг «Як знайти опору в собі під час війни»

У читальному залі Наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса кризовий психолог, спеціаліст біосугестивної психотерапії, фасилітатор груп самодопомоги Анатолій Козуля провів тренінг «Як знайти опору в собі під час війни». 

Тренінг відвідали здобувачі 1 курсу спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа та викладачі кафедри.

Відкрила захід завідувач сектора бібліотеки читальний зал природничих та технічних наук Олена Уразова. 

У вітальному слові Анатолій Козуля розповів про діяльність ГО «ВКУПІ» та роль психологів у житті людини. 

Учасники тренінгу виокремили ресурси, які допомагають більш стабільно відчути себе у житті, та фактори, які заважають повноцінно жити, навчатися та працювати. Також вони мали змогу виміряти рівень своєї енергетики та напрацювати дієві механізми боротьби з негативом. 

Наприкінці тренінгу Наукова бібліотека ДонНУ імені Василя Стуса анонсувала цикл лекцій із психології з цікавих та актуальних тем сьогодення. 

Щиро дякуємо Анатолію Михайловичу за змістовний тренінг, нові актуальні знання та приємну атмосферу спілкування!

Зимова школа "Академічна доброчесність та штучний інтелект" 

20 лютого 2024 року в рамках популяризації академічної доброчесності Комісія з питань академічної доброчесності та корпоративної етики Донецького національного університету імені Василя Стуса провела лекцію зимової школи "Академічна доброчесність та штучний інтелект"

Захід відбувся у Zoom, під час нього виступили:

Радіо Сергій Вікторович, проректор з наукової та навчальної роботи, кандидат хімічних наук, доцент.

Амелічева Лілія Петрівна, голова Комісії з питань академічної доброчесності та корпоративної етики, професор кафедри цивільного права і процесу, доктор юридичних наук, професор.

До заходу долучилися здобувачі 3 та 4 курсів.

Дякуємо тренерам зимової школи за цікаву, корисну та актуальну інформацію!


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2023

27 жовтня відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2023. Цього року радіодиктант має назву «Дороги України»: текст написала поетеса Катерина Калітко, а прочитав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський.

Після написання диктанту ми провели традиційну гру «Мовні змагання». Участь брали 3 команди «Булька», «Бурулька» та «Матибасики». За результатами двох раундів перемогла команда «Матибасики» з результатом 298,5 б., друге місце посіла команда «Булька» – 180 б., а третє – «Бурулька» – 165 б.

Щиро дякуємо усім хто долучився до написання диктанту разом з нами! З нетерпінням чекаємо оригінал тексту.

Практичне заняття у Вінницькій ОУНБ ім. В. Отамановського

Найкраще закріплення теоретичних знань – це їх практичне застосування. Так, 09 жовтня 2023р. здобувачі 3 курсу спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» разом з викладачами кафедри Г. П. Лукаш, та Т. М. Яворською відвідали Вінницьку обласну універсальну наукову бібліотеку імені Валентина Отамановського в межах вивчення навчальних дисциплін «Бібліотекознавство», «Технології виробництва інформаційних продуктів та послуг»

Практичні заняття в бібліотеці передбачають безпосередню взаємодію студентів із документами бібліотеки, з технологічними процесами, мета яких – отримання практичних навичок, а також поглиблення теоретичних знань, отриманих в навчальному закладі.

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека сьогодні – одна з найбільших книгозбірень області, інформаційний, культурно-просвітницький, науково-методичний, координаційний центр для бібліотек регіону, головне книгосховище та депозитарій краєзнавчої літератури Вінниччини. Бібліотека є пам’яткою архітектури, побудована за проєктом вінницького архітектора Г.Г. Артинова.

Здобувачі на практиці дізнались про правила реєстрації та користування бібліотекою, про особливості пошуку інформації в бібліотеці, про різноманітні цікаві заходи, що організовує бібліотека. Відвідали: Відділ наукової інформації та бібліографії, Відділ абонемента, Центр обслуговування людей з інвалідністю «INVA-INFORM», Сектор газетної періодики.

Особливо зацікавили здобувачів книжкові пам’ятки Відділу рідкісних і цінних видань, у фонді якого познайомились із зібраннями друкованих, рукописних документів багатьма мовами, серед яких: інкунабула, палеотипи, ельзевіри, книги кирилівського шрифту XVI–XVIIІ ст., видання до 1917 р., періоду громадянської війни; рідкісні краєзнавчі, в т. ч. періодичні видання; альманахи та збірники XVIII–XX ст., книги з автографами відомих людей, факсимільні та репринтні видання, взірці поліграфічного мистецтва XVI–XXI ст. тощо.

Практичні заняття були проведені відповідно до розкладу занять.

Щира подяка керівництву та працівникам ВОУНБ ім. В. Отамановського ( Вінницька ОУНБ ім. В. Отамановського ) за надану можливість проведення практичних занять, сподіваємося на подальшу співпрацю.

Екскурсія до ЦДІАК України та ЦДАВО України, м. Київ

Сьогодні ми мали неймовірну можливість відкрити для себе історію та документи, які сховані в стінах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України та Центральному державному історичному архіві України!

Екскурсія була дійсно захоплюючою. Ми мали змогу розглянути рідкісні документи, які свідчать про розвиток нашої країни. Здобувачі 2 курсу були вражені багатством історії, яка зберігається тут.

Ці архіви містять важливі документи та матеріали, пов'язані з діяльністю вищих органів влади та управління. Це справжній скарб для дослідників та істориків!

У архіві було проведено практичні заняття з дисциплін "Архівознавство" та "Діловодство"

З задоволенням заслухали лекцію від Левченко Лариси Леонідівни - докторки історичних наук, професорки, директорки ЦДАВО України.

Файзулін Ярослав Миколайович - кандидат наук, директор ЦДІАК України, провів для здобувачів екскурсію відділами архіву, розповів про роботу зсередини.

Дякуємо організаторам екскурсії та Центральному державному архіву за цей незабутній день. Наша подорож у світ історії була захоплюючою, і ми відчули, як важливо зберігати та вивчати нашу минулу спадщину.

Лекція з директором Наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса Міщан Т.І.

27.09.2023 відбулась інформаційно-пізнавальна зустріч з директором Наукової бібліотеки нашого університету, Тетяною Іванівною Міщан. Під час цієї зустрічі студенти першого курсу дізнались про ресурси бібліотеки, як паперові, так і електронні. Вони навчились користуватися Інформаційно-аналітичною базою наукових праць – порталом, де розміщено наукові праці викладачів та науковців університету, план видань методичного забезпечення та іншими ресурсами. 

Академічна прозорість 2023

26 вересня 2023 року відбувся онлайн-тренінг "Академічна прозорість 2023" для здобувачів вищої освіти, який люб'язно провела професорка кафедри цивільного права і процесу Амелічева Лілія Петрівна.

На тренінгу здобувачі пригадали основні принципи академічної доброчесності, що вважається її порушеннями та які є види академічної відповідальності.

Перша осінь на ІБАСі 2023

25 вересня 2023 року на кафедрі інформаційних систем управління відбулося свято "Перша студентська осінь 2023". Сьогодні ми мали нагоду ближче познайомитися з нашим 1 курсом за допомогою традиційної гри "2 правди, 1 неправда", де намагалися відгадати неправдивий факт про наших здобувачів.

Атмосфера зустрічі була як завжди веселою та затишною.